herb Wodniak Piotrawin
Roztocze Batorz   Wodniak Piotrawin

2010-05-02, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

Stało się. Roztocze Batorz jako jedyna drużyna w lidze po 4 wiosennych kolejkach zdobyła komplet 12 punktów. Jeżeli porównać to z ilością punktów zdobytych po 4 pierwszych meczach na jesieni czyli 3 punkty poprawę widać gołym okiem. Prawdopodobnie ostatnie zwycięstwo zapewniło naszej drużynie utrzymanie w szeregach klasy A.
 Spotkanie z pozoru miało być łatwe a wynik wysoki, bo przecież Wodniak wygrał dotychczas tylko dwa mecze w lidze. Okazało się jednak, że na naszym specyficznym boisku (małe i bardzo nierówne) grą będzie rządził przypadek. Oczywiście szybciej do tej murawy przyzwyczaili się zawodnicy z Batorza stwarzając sobie więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Wodniak także próbował ale mimo wszystko ich akcje były mniej groźne.  W 17 minucie Hubert Widz doskonałym podaniem z obrony do ataku obsłużył Bartka Pastuchę, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza z Piotrawina. Wynik taki najwyraźniej rozluźnił naszych zawodników bo o ile sytuacji od momentu zdobycia bramki było mnóstwo tak koncentracji nie było za grosz. Raziła nieskuteczność Łukasza Zyśko, który dobijając strzał Tomka Nieściura nie trafił w bramkę a za drugim razem piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gości. Bardzo nieskuteczny był także Grzesiek Szyszka, który także zmarnował dwie "setki" i także w jednym przypadku piłkę z pustej bramki wybił jeden z obrońców Wodniaka. Szczęścia nie miał też Tomek Nieściur wykonując rzut wolny, po którym piłka trafiła w słupek. Chwilę później do piłki wybitej przed pole karne przyjezdnych dopadł Hubert Widz, który huknął jak z armaty w kierunku bramki Wodniaka, piłka niestety .... wylądowała na poprzeczce. Jak to mówią "niewykorzystane sytuacje się mszczą" i tak się stało pod koniec pierwszej połowy w Batorzu. Jeden z rywali wykorzystuje błąd naszych obrońców wygrywając pojedynek z prawej strony boiska i po zagraniu do niepilnowanego w polu karnym kolegi z drużyny mamy 1-1. Do przerwy więc remis. W drugiej części meczu  na boisku przypadku w grze było chyba jeszcze więcej niż w pierwszej odsłonie spotkania. Samo spotkanie się wyrównało a czas płynął na korzyść rywali chociaż remis zapewne ich nie zadowalał. Mimo wszystko po kwadransie gry w zamieszaniu pod bramką Wodniaka strzał na bramkę oddał Sylwek Wuczko a całkowicie zasłonięty goalkeeper przyjezdnych nawet nie zareagował i ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Bramka ta wiele nie zmieniła ale napewno więcej pracy w szeregach Roztocza miał Wiesiek Nieściur, który w 75 minucie wybronił sytuację sam na sam. Pięć minut przed końcem wynik meczu ładnym strzałem głową ustalił Tomek Nieściur. Roztocze zdobyło kolejne trzy punkty ale styl w jakim to było zrobione pozostawia wiele do życzenia.