LKS Kowalin - Roztocze 5:2 (3:0)

BRAMKI: 55` Łukasz Zyśko,  91` Rafał Mikuła

Zobacz skład

relacja w rozwinięciu newsa...

Wszystko wskazuje na to, że pierwsza przygoda Roztocza z A klasą skończy się po dwóch sezonach gry czyli już za 3 miesiące... W meczu, który mógł jeszcze wlać odrobinę nadziei w serca zawodników oraz kibiców z Batorza musieliśmy uznać wyższość rywala, który do tej ligi awansował z drugiego miejsca w tym samym sezonie co nasza drużyna. Różnicę w grze obu ekip po 2 latach gry na tym szczeblu rozgrywek widzieliśmy chyba wszyscy. Beznadziejnie tracone bramki już w pierwszej połowie pozbawiły złudzeń tych, którzy liczyli na jakąs zdobycz punktową Roztocza. A Roztocze właśnie w pierwszej połowie odpowiedziało tylko jedną groźną akcją, niestety Maciek Sobolewski w dobrej sytuacji uderzył tuż nad bramką. W drugiej połowie nasi zaczęli smielej atakować efektem czego w 55 minucie spotkania Łukasz Zyśko uderzył zza pola karnego i mieliśmy 1-3. Na zawodników gospodarzy gol ten podziałał jak płachta na byka. Mecz się wyrównał, nasi zaczęli popełniać kolejne błędy i Kowalin dwukrotnie trafił do naszej siatki. Było po meczu. Roztocze mimo wszystko grało do końca i w 91 minucie gry po rzucie karnym zamienionym na bramkę przez Rafała Mikułę przegrało "tylko" 2-5. Podsumowując spotkanie stwierdzić trzeba, że Roztocze przegrało zasłużenie i w kolejnych meczach o punkty już łatwiej nie będzie... Martwi także postawa trójki sędziowskiej a właściwie dwójki sędziowskiej bo jeden "pan w czerni" sędziował zgodnie z przepisami zaś jeden pan z chorągiewką oraz ozdoba i gwiazda spotkania czyli sędzia główny zwany p.Krawczyk biorąc gwizdek do ust chyba sam nie wiedział do czego służy. Kto był to wie i tu nie chodzi o to, że gwizdał przeciwko którejś z drużyn, chodzi o to że ten pan nie ma pojęcia o sędziowaniu i psuł i tak nie najlepsze kopanie piłki na poziomie A klasowym. Niestety szara polska rzeczywistość, że jaka liga takie sędziowanie tu sie nie sprawdziła...Pan Krawczyk powinien mieć zakaz sędziowania nawet kobiecej piłki podwórkowej! Na koniec o ile mnie pamięć nie myli przypomniało mi się spotkanie w Zemborzycach kiedy to też ten pan nie uznał bramki zdobytej przez naszego zawodnika, który dobijał przez siebie wykonywany rzut karny...bo dopatrzył się spalonego! o zgrozo. i to niechaj będzie puentą krótkiego wątku sędziowskiego w naszej lidze. Za tydzień spotkanie domowe z Unią Wilkołaz.