czwartek

Aktualności

Podsumowanie XIV kolejki

• autor: Admin, 2011-03-27 21:51

Za nami pierwsza kolejka rundy rewanżowej lubelskiej klasy A gr.I. W sobotę nasza drużyna niestety nie zaskoczyła przeciwnika i odniosła kolejną porażkę. W innym sobotnim spotkaniu Tęcza zremisowała z Perłą 1-1, co ciekawe bramki w tym meczu padały w doliczonych minutach pierwszej i drugiej połowy. Najpierw, bo w 45+1 bramkę dla gospodarzy zdobył Bartosz Żdanowicz a w 95! minucie po rzucie rożnym cenny punkt dla Perły uratował Krzysztof Koseski. W niedzielnych spotkaniach obyło się bez większych niespodzianek, może poza nieoczekiwanym remisie Sportico z Płomieniem, w którym padło aż 6 bramek....

W Wilkołazie Unia zgodnie z planem pokonała przedostatni w tabeli LKS Kowalin (najbliższy rywal Roztocza) w stosunku 3-1, po jednym dniu nieobecności na pozycję lidera wrócili zawodnicy Iskry Krzemień zdobywając chyba po raz pierwszy trzy punkty na boisku w Urzędowie. W meczu dwóch drużyn czołówki tabeli pomiędzy Stróżą a Potokiem Wielkim padł remis 2-2 chociaż jeszcze kilka tygodni temu w sparingu zdecydowanie wygrali zawodnicy z Potoka... Najdziwniejszym meczem tej kolejki było spotkanie Sygnału Chodel ze Stokiem Zakrzówek, w którym to miejscowi do 85 minuty prowadzili z Zakrzówkiem 1-0 aby ostatecznie nie zdobyć nawet jednego "oczka"!

Spoglądając na tabelę po 14 kolejce gołym okiem widać, że powiększyła się przewaga dwóch pierwszych drużyn nad kilkoma drużynami, które śmiało można nazwać grupą pościgową tj. Stróża, Potok, Tęcza, Szastarka i Wilkołaz. W drugiej połówce tabeli zmieniło się niewiele poza awansem o kilka pozycji Stoka Zakrzówek. Nadal w beznadziejnej sytuacji znajduję się Roztocze, które z dorobkiem zaledwie 4 oczek znajduję się na najlepszej drodze w kierunku...B klasy:/

Za tydzień dojdzie do dwóch spotkań pomiędzy drużynami z tzw. grupy pościgowej czyli Sportico - Tęcza oraz Unia - Stróża. Wydaje się, że teoretycznie łatwiejsze przeprawy będą miały lider czyli Iskra Krzemień oraz vicelider - rezerwy Stali Kraśnik, które zmierzą się kolejno z Sygnałem w Krzemieniu oraz Płomieniem w Kraśnku. Hit na hitami 15 kolejki to zapewne spotkanie na "szczycie" tej grupy czyli mecz LKS Kowalin vs Roztocze Batorz ;)