Iskra Krzemień - Roztocze 2:1 (0:0)

BRAMKA :
2-1 T.Nieściur

Więcej w rozwinięciu newsa....

Na boisku w Krzemieniu zakończyła się piękna seria Roztocza na wiosnę. Przypuszczaliśmy, że Iskra będzie rządna rewanżu za porażke z jesieni i o punkty będzie ciężko ale nikt chyba nie spodziewał się tego, że Roztocze będzie mogło zgarnąc pełną pulę w tym spotkaniu. Niestety tym razem szczęścia zabrakło. W naszym składzie kilka zmian m.in. zabrakło Krzyśka Goduli, Sławka Bańki, Damiana Skorupy oraz podstawowego bramkarza Wieśka Nieściura, którego zastąpił debiutujący w bramce Paweł Rębisz. Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od przykrego zdarzenia kiedy to w pierwszej akcji ofiarnie interweniował bramkarz Iskry na linii pola karnego lecz w trakcie interwencji zderzył się z Grześkiem Szyszką i długo nie podnosił się z murawy. Potrzebna była pomoc pogotowia ratunkowego, które zabrało pechowca do szpitala. Pierwsza połowa to próby ataków jednej jak i drugiej drużyny. Ataki te często kończyły się niestety na podniesionej chorągiewce sędziego liniowego, który oznajmiał wszystkim pozycję spaloną. Licznie zgromadzona publiczność czekała na bramki, które nie padały. Duża grupa naszych kibiców zgromadzonych na stadionie liczyła, że to naszym zawodnikom uda się pokusić o pierwszą bramkę i nadzieje te zapewne spełniłyby się gdyby po faulu na Łukaszu Zyśko rzut karny wykorzystał Sylwek Wuczko. Nasz etatowy skrzydłowy zmylił bramkarza lecz.... nie trafił w światło bramki. Powinno być 0-1! Po niewykorzystanym karnym nic się nie zmienia, gra wygląda podobnie z tym, że teraz idealną sytuację marnują gospodarze. Jeszcze przed przerwą kolejną świetną sytuację miało Roztocze kiedy to Sylwek Wuczko dośrodkował piłkę wzdłuż bramki do której dopadł Paweł Wójcik uderzając w spojenie słupka i poprzeczki! Do przerwy niestety 0-0.

Druga częśc spotkania była już zdecydowanie gorsza w naszym wykonaniu. Do tego pojawiły się błędy w obronie, z których dwa wykorzystali zawodnicy Krzemienia. I kiedy wydawało się, że to nasza drużyna jest bliżej zwycięstwa w 10 minut zrobiło się 2-0. Kwadrans przed końcem meczu Roztocze zaryzykowało pozostawiając w linii defensywnej 3 obrońców. Efektem tego była honorowa bramka zdobyta przez Tomka Nieściura, który uderzył obok bezradnego bramkarza Iskry. Krzemień starał się wyprowadzić zabójczą kontrę a Roztocze walczyło chociażby o jeden punkt ale wynik do końca już się nie zmienił i musieliśmy po raz pierwszy na wiosnę przełknąc gorycz porażki, która spycha nas w tabeli z 8 na 9 miejsce. Za tydzień ważne spotkanie derbowe ze Sportico Szastarka. Przy ewentualnym zwycięstwie naszych zawodników możemy przeskoczyć w tabeli lokalnych rywali z Szastarki.