• autor: Admin, 2009-06-15 12:11

Perła Rudnik - Roztocze 5:3 (2:0)

Więcej w rozwinięciu newsa...

No i stało się to co przewidywaliśmy przed wyjazdem do Rudnika.
Brak 6-ciu podstawowych zawodników oraz skutki sobotniego świętowania sukcesu jakim niewątpliwie jest zwycięstwo ligi przyniosły nam porażkę w ostatnim meczu tego sezonu z ekipą Perły Rudnik w stosunku 3-5.
Mecz rozpoczął się dla nas niezwykle pechowo, bo już po 10-ciu minutach gry boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Grzesiek Szyszka.
W jego miejsce na placu gry pojawił się Łukasz Winiarczyk.
Od początku spotkania i praktycznie całą pierwszą połowę to gospodarze mieli przewagę oraz więcej sytuacji do strzelenia bramki. Przyczyną tego było na pewno podejście do tego spotkania.
Perła chciała grać, była bardziej zmotywowana a my staliśmy i czekaliśmy na rozwój sytuacji.
Efektem takiej gry były dwie bramki po rzutach karnych dla Perły.
W pierwszym przypadku faulował Jacek Zarzeczny, w drugim zaś Bartek Pastucha za co też obejrzał żółty kartonik.
Nasi też mogli coś strzelić lecz na przeszkodzie stawał bramkarz miejscowych dwa razy świetnie wybijając piłkę na rzut rożny po strzałach Tomka Mazura, który zagrał po roku przerwy oraz Bartka Pastuchy po rzucie wolnym.
Goalkeeper Perły doskonale zachował się także w sytuacji sam na sam z Tomkiem Nieściurem nie dopuszczając do utraty bramki.
Z drugiej strony nasz młody bramkarz - Tomek Kurczak też kilka razy musiał wykazać się refleksem świetnie broniąc strzały rywali w praktycznie beznadziejnych dla siebie sytuacjach...
Druga część meczu to małe przebudzenie Roztocza, które przez około 25 minut tej części grało bardziej zmotywowane i widać było, że zawodnicy chcą przynajmniej podjąć walkę.
W 55 minucie w zamieszaniu pod bramką Perły odnajduje się Tomek Nieściur i zdobywa bramkę kontaktową a zarazem swoją 20 w sezonie.
Kilka minut później Łukasz Zyśko próbował przelobować bramkarza ale niestety trafił w poprzeczkę, do piłki pierwszy doskoczył Tomek i mimo asysty bramkarza i obrońcy zdołał oddać strzał po którym piłka... odbiła się od jednego słupka, później drugiego i wyszła w pole.
O dużym szczęściu mogli mówić zawodnicy z Rudnika. Nam szczęście też dopisywało a to za sprawą Tomka Kurczaka, który bronił w trudnych sytuacjach.
W 63 minucie rzut wolny tuż przy lini bocznej boiska na bramkę zamienił Łukasz Zyśko i było już 2-2.
Mecz zaczął się wyrównywać, gospodarze bardzo chcieli ten mecz wygrać ale to Roztocze zdobyło kolejną bramkę a dokładnie Łukasz Winiarczyk strzałem z najbliższej odległośći.
Jest to pierwsza ligowa bramka Łukasza w drużynie seniorskiej!
Prowadzenie to najwyraźniej zdziwiło nawet naszą drużynę bo z każdą minutą graliśmy co raz gorzej.
Efekt? Czerwona kartka dla Bartka Pastuchy a później dwa błędy naszego bramkarza i piękny strzał z wolnego dały Rudnikowi trzy brameczki i gospodarze mogli cieszyć się z 3 punktów.
Po meczu ładnym gestem popisali się zawodnicy Perły, którzy pomimo tego, że na boisku kilka razy zawrzało podeszli do naszych zawodników, podziękowali za mecz i pogratulowali awansu.
Osobiście gdzieś wyczytałem, że w nowym sezonie ma być reorganizacja klas A i więcej drużyn także zarówno Perła jak i LKS Kowalin mogą mieć szansę na awans.