Pozostał już tylko jeden krok

• autor: Admin, 2009-06-01 21:51

GKS Modliborzyce - Roztocze 3:9 (0:6)

Więcej w rozwinięciu newsa...

Już tylko jeden krok musi uczynić Roztocze aby wygrać ligę i awansować do wyższej klasy rozgrywkowej.
Po dzisiejszym zwycięstwie w Modliborzycach nasza przewaga nad Perłą Rudnik została utrzymana, co oznacza, że w razie zwycięstwa za tydzień z Dzierzkowicami moglibyśmy bez oglądania się na wynik meczu Perły świętować mistrzostwo naszej ligi.
Samo dzisiejsze spotkanie to niezbyt trudna przeprawa naszej drużyny.
Jadąc do Modliborzyc spodziewaliśmy się bardziej zaciętego spotkania co być może było kluczem do zwycięstwa.
Wszyscy pamiętali mecz z rundy jesiennej, kiedy to po beznadziejnej grze ulegliśmy beniaminkowi 1-2 dlatego chęć rewanżu była ogromna. Żadnego z zawodników nie trzeba było motywować aby dał z siebie wszystko na boisku.
Z powodu obfitych opadów deszczu po 18 minutach gry sędzia główny tego spotkania został zmuszony przerwać mecz na około 20 minut!
Pomimo tego, że upłynęło tak mało czasu mecz już był rozstrzygnięty. Roztocze prowadziło już 3-0!
Pierwszą bramkę już w 3 minucie zdobył Łukasz Zyśko po dobrym podaniu Sylwka Wuczko.
Chwilę później rzut wolny na bramkę zamienił Grzesiek Szyszka i mieliśmy 2-0.
Pięć minut po tym piłka mogła wpaść do siatki po raz trzeci lecz piekielnie mocny strzał Jacka Zarzecznego odbił przed siebie goalkeeper z Modliborzyc.
W 17 minucie spotkania pada trzecia bramka, tym razem płaskim technicznym strzałem z linii pola karnego gola zdobywa Tomek Nieściur.
Gdy przestało padać gospodarze musieli ponownie robić linie gdyż po pierwszych nie zostało nawet śladu.
Sędzia wznowił zawody a mecz przebiegał dalej pod nasze dyktando.
Na 4-0 podwyższył mocnym strzałem w długi róg Sylwek Wuczko, który tego dnia był nie do zatrzymania na prawej stronie pomocy.
W międzyczasie szczęścia zabrakło Tomkowi Nieściurowi i Damianowi Skorupie. Pierwszy ładnym strzałem trafił w poprzeczkę a drugi mógł zdobyć bramkę dobijając ten strzał lecz nie trafił w światło bramki.
Tomek długo tej sytuacji nie rozpamiętywał i już po chwili zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu.
Gospodarze chcieli się odgryźć i o mały włos nie zdobyli bramki. W sytuacji sam na sam z Kubą Nieściurem znalazł się napastnik GKS-u jednak Kuba popisał się doskonałym refleksem broniąc ten strzał.
Wynik do przerwy ustalił rozgrywający kolejne dobre zawody Paweł Wójcik i w przerwie spotkania wynik brzmiał 0-6!
Rozpoczęła się druga połowa i padały kolejne bramki...
Najpierw sędzia podyktował rzut wolny z okolicy 40 metra od bramki GKS-u, do piłki podszedł Bartek Pastucha i uderzył tak, że piłka skozłowała jeszcze przed bramkarzem i wpadła do siatki.
Po chwili szczęśliwego strzelca bramki zmienia Sławek Michałek zajmując miejsce w obronie tuż przed Mariuszem Jakubaszkiem.
Wynik był już bardzo wysoki ale to nie był już koniec strzelania. W 60 minucie kolejne kapitalne zagranie Sylwka Wuczko, który zagrał prostopadłą piłkę do Łukasza Zyśko a ten stanął "oko w oko" z bramkarzem i nie zmarnował sytuacji.
Wynik 0-8 i najwyraźniej rozluźnił nieco szeregi naszej drużyny, bo do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, co nie oznacza, że nam już brakowało sytuacji.
GKS zaczął atakować skrzydłami dlatego więcej pracy mieli nasi boczni obrońcy - Jacek Zarzeczny ze Sławkiem Bańką, którzy co chwilę mieli po dwóch zawodników do krycia...
Niestety ataki te przyniosły efekt w postaci trzech bramek dla Modliborzyc i zrobiło się 3-8.
Całe szczęście miejscowi więcej bramek już nie zdobyli, zaś my dołożyliśmy jeszcze jedną a mianowicie wprowadzony w drugiej części spotkania Marcin Wuczko, który uderzył z pierwszej piłki obok bezradnie interweniującego bramkarza.
Szanse na dziesiątą bramkę też były ale kilka razy zabrakło szczęścia m.in Sławek Michałek trafił w słupek a w sytuacjach sam na sam znaleźli się Damian Skorupa oraz Łukasz Winiarczyk ale im także się nie udało.
Podsumowując był dobry mecz w naszym wykonaniu i pokazał, że słabsza dyspozycja z ubiegłej niedzieli to tylko przypadek.