26

11-2017

niedziela

Aktualności

10 minut ustawiło mecz

• autor: Admin, 2009-05-04 10:35

LZS Krężnica Jara - Roztocze 1:2 (1:2)

Więcej w rozwinięciu newsa...
Pierwszy wiosenny wyjazd na boisko rywala zakończył się sukcesem Roztocza Batorz, które z pełną pulą wróciło do domu.
Co najciekawsze obie bramki dla naszej drużyny padły w pierwszych 10 minutach.
Wybierając się na to spotkanie wiedzieliśmy, że o punkty łatwo nie będzie, mając na uwadze fakt, że nasi dzisiejsi rywale pokonali już u siebie Perłę Rudnik - ówczesnego lidera rozgrywek.
Roztocze rozpoczęło mecz w dosyć eksperymentalnym zestawieniu a to z powodu kontuzji i nadmiaru kartek niektórych zawodników. Zabrakło m.in. M.Jakubaszka, B.Pastuchy, S.Michałka, D.Skorupy oraz Ł.Iwanickiego.
Ich miejsce zajęli zawodnicy z juniorów i trzeba przyznać, że osłabienia zespołu nie było.
Mecz tak w zasadzie rozstrzygnął się już w pierwszych minutach. Już w po upływie 180 sekund prowadziliśmy 1-0 po przytomnym zagraniu Tomka Nieściura wzdłuż bramki gdzie na piłkę czekał Łukasz Zyśko i strzałem do pustej bramki otworzył wynik spotkania.
Pięć minut później w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy jeden z obrońców wybija piłkę przed pole a tam strzał z pierwszej piłki oddaje Daniel Ożóg i mamy 0-2.
Był to pierwszy gol w seniorach zdobyty przez Daniela, który zagrał naprawdę dobre zawody jako środkowy obrońca świetnie uzupełniając się z kolejnym 19-sto latkiem w obronie Tomkiem Winiarczykiem oraz bocznymi obrońcami Jackiem Zarzecznym i Sławkiem Bańką.
Warto dodać, że to kolejne udanie spotkanie naszych obrońców, którzy większość spotkania musieli rozbijać akcje rywala.
Przy dwubramkowym prowadzeniu nasz zespół oddał inicjatywę gospodarzom i tak już zostało do końca spotkania.
Malibu Krężnica atakowało, Roztocze nastawiło się na kontry.
Szkoda kilku sytuacji jeszcze przy stanie 0-2, jednej nie wykorzystał Sylwek Wuczko, drugiej Zbyszek Mazur.
Swoje okazje miała także Krężnica lecz wynik nadal się nie zmieniał... Dopiero 6 minut przed końcem pierwszej połowy upór gospodarzy przyniósł efekt bramkowy.
Do piłki odbitej od muru doszedł napastnik Malibu i strzałem z 3 metrów pokonał Kubę Nieściura.
Jak się okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu.
Druga odsłona meczu wyglądała podobnie do pierwszej - Malibu chciało za wszelką cenę wyrównać a Roztocze spokojnie czekało na błąd przeciwnika.
Gospodarze zdobyli nawet bramkę lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i nadal wynik brzmiał 1-2.
W szeregach naszej drużyny godny odnotowania był strzał Pawła Wójcika po którym omal nie zdobyliśmy 3 bramki ale bramkarz Malibu zdążył złapać piłkę przed linią bramkową.
W końcowych fragmentach meczu przed utratą drugiej bramki uratowała nas poprzeczka. Sędzia doliczył 3 minuty, w których nic ciekawego już się nie wydarzyło.
Podsumowując to spotkanie trzeba cieszyć się z ważnych trzech punktów, bo przed meczem mieliśmy spore problemy ze skompletowaniem składu ale jak się okazało jest kim zastąpić podstawowych zawodników.