Aktualności

Zwycięstwo po horrorze!

• autor: Admin, 2008-06-06 00:00

Chyba żadenz kibiców zgromadzonych w środowe popołudnie na stadionie w Batorzu niespodziewał się, że czekać go będzie tyle emocji jak w spotkaniu Roztocza Batorzz Roztoczanami Chrzanów.
Coważniejsze nie spodziewali się tego także nasi zawodnicy, którzy oczekiwaliraczej łatwego zwycięstwa.
Myślenie tozapewne jeszcze bardziej umocniło się gdy w 2 minucie spotkania TomekWiniarczyk ładnym strzałem z pierwszej piłki zdobył prowadzenie dla naszejdrużyny.
Było 1:0 istanęliśmy na laurach. Goście próbowali szukać swoich szans w szybkich idługich prostopadłych podaniach a my? My obserwowaliśmy jak im to wychodzi.Mimo późnej godziny rozgrywania meczu nadal było bardzo gorąco i to może trochęodbierało ochotę do gry. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu to jednym słowemtragedia. Zero walki w środku pola, brak celnych podań, zero pomysłowości…Zawodnicy z Chrzanowa widząc tak słabe Roztocze nie mieli nic do stracenia iśmielej zaczęli atakować naszą bramkę...

Efektemtego była pierwsza bramka strzelona głową po ładnym dośrodkowaniu jednego zpomocników rywali. Fakt, że w tej sytuacji lepiej mógł się zachować naszbramkarz – Bartek nic już nie zmieni. Pięć minut później przegrywamy 1:2,tym razem Tomek Mazur z lewej strony nie upilnował napastnika rywali a ten bezproblemu zdobył drugą bramkę w tym meczu. Co na to Roztocze? Roztocze mogłotakże zdobyć drugą bramkę lecz swe szanse zmarnowali Paweł Wójcik, Łukasz Zyśkoi Damian Skorupa. Do przerwy niespodzianka 1:2.
Druga częśćgry rozpoczęła się podobnie do pierwszej, bo od szybkiej bramki tylko tym razemdla Chrzanowa. Zawodnik gości uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i sensacjawisiała w powietrzu!
Ta bramkazmobilizowała naszych zawodników, którzy zmienili swe ustawienie na bardziejofensywne i wreszcie zaczęli walczyć na boisku. W 57 minucie po ogromnymzamieszaniu pod bramką gości powinna paść druga bramka dla Roztocza, powinnaale nie padła, bo i tym razem zabrakło szczęścia. Chwilę później w identycznejsytuacji świetnie zachował się Wojtek Baran, który z najbliższej odległościzdobył kontaktową bramkę.
W 64minucie rajd Pawła Wójcika ręką zatrzymuje obrońca Chrzanowa a, że działo sięto w polu karnym mamy jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Wojtek i mamyremis. Roztocze jednak nadal dążyło do wywalczenia zwycięstwa i kolejne bramkibyły kwestią czasu. Trzeba przyznać, że w tym momencie nasi zawodnicy gralicałkiem inną piłkę niż w pierwszej części spotkania. W 70 minucie dośrodkowanieGrześka Mazura atomowym uderzeniem kończy zdobywca hat-tricka Wojtek Baran iwyprowadza naszą drużynę na prowadzenie. Rywale mieli w tej połowie nieliczneszanse na zdobycie bramki jednak nasi obrońcy świetnie przerywali atakiRoztoczan, zwłaszcza raz przy groźnej kontrze gości świetnie zachował sięDaniel Ożóg i na czas zatrzymał rozpędzonego rywala.
Do końcameczu zdobyliśmy jeszcze dwie bramki. Jedna przepiękna zdobyta przez MariuszaJakubaszka , który uderzył w powietrzu z woleja z pierwszej piłki, druga zaś towykorzystany rzut karny przez Wieśka Nieściura po faulu na Łukaszu Zyśko.Podsumowując, tego dnia mieliśmy świetne widowisko i tym razem nasi zawodnicydostarczyli nam emocji co nie miara… Brawa należą się wszystkim zawodnikom zawalkę (zwłaszcza w drugiej połowie) oraz pokazanie charakteru. Takie meczewzmacniają drużynę i miejmy nadzieję, że z Avenirem zaoszczędzimy sobięniepotrzebnych nerwów.

Roztocze Batorz - Roztoczanie Chrzanów 6:3 (1:2)