• Błękitni Kierz - LKS Kowalin 0:4

Roztocze - Potok Wielki | 2009 J

Z Krężnicą remisowo

• autor: Admin`, 2008-05-20 00:00

Remisem dwa do dwóchzakończyło się nasze spotkanie z Malibu. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawiegdyż walczyły dwie drużyny z czołówki tabeli. Obie drużyny dzieliły w tabelicztery punkty. Tak jak w ostatnim spotkaniu tak i dziś nie mogliśmy wystąpić wswym optymalnym składzie. W wyjściowej jedenastce miejsce Tomka Nieściura,Sławka Bańki, Grześka Szyszki i Mariusza Jakubaszka zajęli Tomek Winiarczyk,Robert Michałek, Sylwek Wuczko oraz Jacek Siennicki.
Chwilę po rozpoczęciu spotkaniaw środkowej strefie boiska faulowany jest nasz zawodnik. Rzut wolny wykonałkapitan Roztocza Wojtek Baran, który zagrał do Łukasza Zyśko a ten strzałemgłową pokonał bramkarza Malibu.

Takiego rozpoczęcia meczu chyba nikt się niespodziewał. Niestety po upływie dziesięciu minut sędzia musiał przerwaćspotkanie, gdyż nad Batorzem szalała burza. Po upływie 15 minut mecz wznowiono.Niestety warunki do gry się znacznie pogorszyły. Na boisku stały kałuże, cobardzo utrudniło grę obu drużynom. Po wznowieniu gry przewagę uzyskali goście,którzy starali się odrobić stratę. Roztocze próbowało z kontrataku. Po jednym znich w doskonałej sytuacji znalazł się występujący z konieczności w ataku PawełWójcik ale piłka na piątym metrze przed bramką Krężnicy zatrzymała się w kałużyi w pojedynku błotnym z bramkarzem niestety faulował rywala.

Pierwsza połowa to więcejwalki niż składnej gry obu ekip. Chyba z tego powodu dochodziło do dosyćostrych wejść i fauli.
Około 30 minuty gry piłka poniefortunnym wybiciu przez Wojtka Barana zmierza na trzecim metrze przed nasząbramką, gdzie zaspał nasz bramkarz i obrońcy i napastnik z Krężnicy bezproblemu zdobywa bramkę. Jest 1:1. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowęspotkania odnotować należy jeszcze okazję Roztocza po rzucie wolnym pośrednim zlinii pola karnego lecz piłka po strzale W.Barana trafia w mur.
Po przerwie w miejsce JackaSiennickiego, który miał na swoim koncie żółtą kartkę wchodzi Andrzej Wrona.Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej – dużo walki w środku pola iszybkie ataki z kontrataku. Mimo wszystko optyczną przewagę mieli goście,którzy stworzyli sobie w drugiej części 3 może 4 klarowne sytuacje i po jednejz nich pomocnik z Krężnicy dośrodkował na głowę kolegi z drużyny a ten strzałemw długi róg zaskoczył Bartka Pastuchę. Od tego momentu musieliśmy odrabiaćstraty, co wcale nie było łatwe grając pierwszy raz w takim składzie. Czasupływał a wynik niestety się nie zmieniał. W tym momencie mecz się wyrównywał.W 73 minucie z prawej strony pola karnego rywali na solową akcję zdecydował sięPaweł Wójcik - minął trzech zawodników Malibu i zagrał piłkę na piąty metrwzdłuż bramki Krężnicy gdzie wbiegający Łukasz Zyśko uderzył w słupek, interweniującyjednak bramkarz i jeden z obrońców nie zdołali wybić piłki, która toczyła siępo linii bramkowej i Łukasz dostał drugą szansę, której już nie zmarnował.Ogromna radość miejscowych i mecz zaczynał się od nowa. Druga bramka chybauskrzydliła naszych zawodników, którzy stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji ioddali dwa groźne strzały. Około 80 minuty spotkania na boisko w naszejdrużynie wchodzą: za Sylwka Wuczko – Sławek Nieściur , za Tomka Winiarczyka –Darek Wuczko a za Pawła Wójcika – Marcin Wuczko. Z zawodników którzy weszlinajlepszą sytuację miał Sławek Nieściur, który będąc w polu karnym zamiastuderzać próbował przyjmować i zagrał piłkę ręką co wychwycił arbiter ipodyktował rzut wolny.
W samej końcówce obiedrużyny mogły zgarnąć całą pulę i pokusić się o zwycięstwo.

U nas Łukasz Zyśko w polukarnym przedryblował obrońcę przyjezdnych i uderzył na bramkę, piłka niestetywylądowała na poprzeczce a stojący blisko odbitej piłki Robert Michałek niezdołał uderzyć i nadal mieliśmy remis. Kilka minut później sędzia zakończył totrudne spotkanie.

Roztocze Batorz - Malibu Krężnica Jara 2:2 (1:1)

bramki:
Ł.Zyśko 1'