• Błękitni Kierz - LKS Kowalin 0:4
  • Wisła Annopol - Roztocze Batorz 11:1

Zakończenie rundy jesiennej 2015

11-2017

Zwycięstwo po przeciętnym meczu.

• autor: Admin, 2008-04-28 00:00
Zgodnie z przypuszczeniami zakończył się nasz wyjazd do Zembrzyc gdzie zmierzyliśmy się z Graf Mariną. Po nudnym, mało ciekawym widowisku i koszmarnych błędach sędziego odnieśliśmy zasłużone chociaż nie łatwo wywalczone zwycięstwo.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gości, którzy starali się szybko zdobyć bramkę. Sztuka ta udała się już w piątej minucie meczu, dobrą akcję i dośrodkowanie z lewej strony od Sylwka Wuczko wykorzystał strzałem głową Paweł Wójcik. Prowadziliśmy jeden zero i od tego momentu gra stawała się co raz nudniejsza… Większość gry toczyła się w środku pola a obie drużyny nastawiły się raczej na grę z kontry. Przyznać należy, że nasze były groźniejsze ale nic jednak z nich nie wynikało.

W pierwszej połowie nasinapastnicy starali się sforsować obronę rywala szybkimi wyjściami doprostopadłych piłek zagrywanych z pomocy lub linii obronnej jednak ogromnawiększość z nich kończyła się na gwizdku sędziego oznaczającego spalonego. Zprzynajmniej połową tych decyzji można było się nie zgodzić ale taki już loszawodników i tym bardziej kibiców, że decyzji sędziego zmienić nie mogą. Meczrozgrywany był w niezbyt szybkim tempie może to przez pogodę, bo było bardzociepło co na pewno odczuli zawodnicy obu drużyn.
Gospodarze większość swoichakcji konstruowali lewą stroną boiska, jednak albo nie dawali rady naszymobrońcom albo oddawali niegroźne strzały na naszą bramkę. Warto takżeodnotować, że oba zespoły mogły pokusić się o strzelenie bramki z rzutów wolnychbitych tuż zza pola karnego. U nas strzelał Wojtek Baran jednak piłka minęła prawysłupek bramki gospodarzy, z drugiej strony strzał zawodnika gospodarzy świetnieobronił Bartek Pastucha przerzucając piłkę nad poprzeczką.
W 35 minucie gry w pole karnewpada Jacek Zarzeczny, gdzie natychmiast zostaje podcięty przez obrońcę Grafu isędzia wskazuje na „wapno”. Do piłki podszedł Mariusz Jakubaszek, który uderzyłprosto w bramkarza a ten zdołał odbić piłkę przed siebie dobitka Mariuszaokazała się jednak skuteczna i powinniśmy prowadzić 2:0 jednak sędzia głównynieuznaje bramki uważając, że zawodnik który wykonał karnego i zarazem samdobijał był na spalonym!!! Tak właśnie się sędziuje w naszej lidze… Do przerwyjuż nic się nie zmieniło. Dwie doskonałe sytuacje zmarnowali tylko nasinapastnicy będący tego dnia w powiedzmy sobie delikatnie słabszej formie… Zpierwszym gwizdkiem drugiej polowy Roztocze ruszyło bardziej zdecydowanie doataku, kilka razy wykonując rzuty rożne i właśnie po jednym z nich izamieszaniu pod bramka Zemborzyc Wojtek Baran odgrywa wzdłuż linii bramkowej donie pilnowanego Łukasza Zyśko a ten dokonuje formalności i mamy gola… któregopo raz kolejny nie uznaje sędzia główny dopatrując się spalonego tylko ciekawejakim cudem skoro Wojtek stał o metr bliżej linii końcowej niż Łukasz izagrywał piłkę delikatnie do tyłu(?). Zamiast 0:3 nadal mamy wynik 0:1. Gramydalej… Całe szczęście, że tego dnia w formie był Paweł Wójcik, który w 56minucie spotkania pięknym strzałem zza szesnastki zdobywa swoją drugą bramkę wtym meczu.
Od tego momentu mecz byłbardziej wyrównany, gospodarze co raz częściej atakowali jednak z ataków tychnadal nic nie wynikało. My natomiast próbowaliśmy grać z kontrataku. Po kilkutakich kontratakach nasi napastnicy mieli doskonałe sytuacje bramkowe jednakwykończenie było fatalne.
W ostatnich 10 minutach Grafchyba postawił wszystko na jedną kartę bo atakował już bardzo duża liczbązawodników. W 83 minucie napastnik gości znalazł się nawet w wyśmienitejsytuacji stając oko w oko z Bartkiem jednak fatalnie przestrzelił obok prawegosłupka naszej bramki.

Co się odwlecze to nie ucieczei minutę przed końcem Graf Marina strzela kontaktową bramkę po zamieszaniupodbramkowym. Odpowiedź Roztocza była piorunująca. Ze środka rozpoczął ŁukaszZyśko zagrał do Damiana Skorupy a ten prostopadłym podaniem uruchomił TomkaNieściura, który strzałem po ziemi pokonał wychodzącego z bramki goalkeeperaZembrzyc. Chwilę później sędzia zakończył to spotkanie.
Podsumowując, cieszy trzypunkty jednak styl w jakim zostały one zdobyte pozostawia wiele do życzenia.

Na wyróżnienie w tym meczuzasługują jedynie Paweł Wójcik i linia defensywna. Dużo lepiej niż przedtygodniem wypadł także nasz bramkarz. Za tydzień gramy z ULKS Dzierzkowice, które w tej kolejce sensacyjniepokonało lidera rozgrywek Płomień Trzydnik.

Graf Marina Zemborzyce - Roztocze Batorz 1:3 (0:1)

P.Wójcik 5' 56'
T.Nieściur 90'

autor: ~lukas 2008-04-28 11:36:20

avatar Sorry chłopaki za mecz w moim wykonaniu... to chyba najsłabszy jaki zagrałem;) Dobrze ze trzy punkty zostały.

autor: ~wojtass 2008-04-29 00:17:53

nic sie nie stalo ... drewniaki tak maja ;P

autor: ~lukas 2008-04-29 07:31:21

avatar to Ty tez wojtas tak miałes? :P :)