• Błękitni Kierz - LKS Kowalin 0:4

Starka Stara Wieś - Roztocze Batorz

Cenne wyjazdowe zwycięstwo

• autor: Admin, 2008-04-14 00:00

Wyjazd do Rybczewic – drużyny ze środka tabeli, która sprawiła dużą niespodziankę pokonując wcześniej wicelidera okazał się dosyć łatwą przeprawą. Przed meczem spodziewaliśmy się więcej po gospodarzach ale widocznie sprawdza się powiedzenie „gra się tak, na ile przeciwnik pozwala”. Roztocze już w pierwszych minutach zagrażało bramce rywali. Już w drugiej minucie po strzale Pawła Wójcika z ok. 20 metrów piłka wylądowała na poprzeczce bramki miejscowych. Drugie poważne ostrzeżenie to strzał głową po rzucie rożnym Mariusza Jakubaszka, po którym piłka minimalnie ominęła słupek. Kolejne minuty to nieustanne ataki zawodników z Batorza. Kilka razy w doskonałych sytuacjach znalazł się Łukasz Zyśko ale niestety albo uderzał za lekko albo niecelnie. Nadeszła 28 minuta gry, Roztocze wykonywało kolejny rzut rożny i w zamieszaniu pod bramka przytomność zachował Tomek Nieściur, który wycofał do tyłu gdzie na piłkę czekał Mariusz Jakubaszek i ładnym strzałem z pierwszej piłki zdobył upragnione prowadzenie dla Roztocza. Był to drugi gol w drugim meczu naszego obrońcy.

Ostatni kwadrans przed przerwą upłynął pod znakiem walki w środku pola, gdzie bardzo dobrze spisywali się nasi rozgrywający Damian Skorupa i Paweł Wójcik którzy zapisali na swoim koncie dużą liczbę przechwytów po których wyprowadzaliśmy groźne kontrataki. W drugiej części gry mecz wyglądał podobnie jak w pierwszej. Roztocze dążyło do podwyższenia rezultatu zaś Victoria do wyrównania… Trzeba przyznać, że w drugiej połowie gospodarze grali już śmielej i pokusili się o oddanie kilku niegroźnych strzałów na bramkę Bartka Pastuchy. Jednak w 55 minucie katastrofalny w skutkach błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Tomek Nieściur, który pewnym strzałem przy prawym słupku wyprowadził nas na dwubramkowe prowadzenie. Mecz stawał się bardziej wyrównany… Jednak nasze akcje zazwyczaj kończyły się na gwizdku sędziego, który odgwizdywał spalonego, Victorii zaś na niecelnych strzałach na bramke. Około 70 minuty gry po wyrzucie z autu przez Jacka Zarzecznego z pierwszej piłki uderzył stojący tyłem do bramki Łukasz Zyśko i z pomocą słupka bramki rywali ustalił wynik spotkania. Ostatnie dwadzieścia minut to spokojna gra naszego zespołu. Skupiliśmy się głównie na tym żeby nie stracić jakiejś głupiej bramki, która wprowadziłaby niepotrzebne emocje w końcówce meczu. I mogło tak się stać w 90 minucie meczu kiedy to niepotrzebnie we własnym polu karnym Tomek Mazur faulował napastnika gości. Sędzia wskazał na wapno a obrońca z Rybczewic wykonując rzut karny trafił w poprzeczkę. Mecz zakończył się sprawiedliwym rezultatem po niezłej grze obu zespołów. Miejmy nadzieję, że Victoria sprawi jeszcze nie jedną niespodziankę w tej lidze. Juniorzy Roztocza pokonali juniorów miejscowych w stosunku 7:2 umacniając się na drugiej pozycji w tabeli tuż za Grafem.

Victoria Rybczewice Roztocze Batorz 0:3 (0:1)

M.Jakubaszek 28’

T.Nieściur 55’

Ł.Zyśko 70’

Skład Roztocza:

B.Pastucha – S.Bańka, W.Baran, M.Jakubaszek, T.Mazur – S.Nieściur (S.Wuczko), J.Zarzeczny (J.Siennicki), D.Skorupa, P.Wójcik (S.Januszczak) – T.Nieściur, Ł.Zyśko.

Autor: Treść:pozostało znaków:

Wisła AnnopolRoztocze Batorz